Info z domácího zápasu s Bystřicí a turnaje v Polné

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA ZAHÁJILA SEZÓNU

První dvě jarní soutěžní kola má za sebou mladší přípravka, info nám poskytl O. Malý

 

20. 4. 

Mladší přípravka vstoupila do jarní části dvojzápasem proti Bystřici nad Pernštejnem. Z důvodu nehratelného trávníku jsme museli posunout zápas z klasického víkendového termínu na čtvrtek. Docházce to v žádném případě neuškodilo a na hřišti jsme měli k dispozici 27 hráčů! O tom samém štěstí nemohl mluvit hostující tým, který měl na střídání minimum dětí. První zápas u těch "větších" z mladší přípravky byl hodně o hledání zápasového tempa, šancí jsme měli dost, ale jako by naší hře z podzimu něco chybělo. Někdo, kdo by vzal situaci na sebe a nebo poslal spoluhráče do jasné šance. Po několik tyčkách i tak vyhráváme, když jsme soupeři nedali moc prostor pro jejich hru. Druhý zápas proti opět stejnému soupeři už byl z naší strany o něčem jiném, hráči pohledně kombinovali a dobře si nabíhali do volných prostorů. Soupeři jsme nechtěli půjčit míč, jednoznačná výhra o více jak deset gólů byla jasnou záležitostí.

Naši nejmenší nastoupili za slunného čtvrtečního odpoledne k dohrávce první jarního kola v hojném počtu. To se bohužel nedalo říci o našem soupeři z Bystřice, který na zápas dorazil pouze se šesti hráči. V prvním utkání jsme od začátku diktovali tempo hry a soupeře, až na výjimku, do žádné vyložené šance nepustili. V první poločase soupeř inkasoval pětkrát a ve druhém jsme ještě další dvě branky přidali. K druhému utkání se stejným soupeřem nastoupila hned desítka nových hráčů, další tři hráče jsme soupeři zapůjčili z důvodu úbytku sil. Bohužel vlivem spousty nepřesností, na kterých musíme zapracovat, jsme druhé utkání prohráli o dvě branky.

23. 4.

Na první venkovní zápas cestujeme společně autobusem do Polné. Zde nás čekají soupeři (tentokráte už klasicky dva) a to ze Žďáru nad Sázavou a domácí Polná. První zápas proti Žďáru naši mladší z mladší přípravky dostávají okamžitě lekci v produktivitě a soupeř nám utíká do mnohagólového rozdílu. Nedaří se nám prakticky nic, nedokážeme dojít ani správně na polovinu hřiště a tam řádně rozehrát, nedaří se nám po zahraném autu rychlá rozehrávka a chumlujeme se všichni na jednom místě. Ve druhé polovině zápasu poté, co si k těmto věcem v rychlosti něco řekneme, na hřišti přichází zlepšení alespoň u jedné formace našich hráčů a daří se nám dát i góly. Ve hře vyčnívá Patrik. Zápas i tak prohráváme, zcela jasně lepším týmem byl Žďár. Ve druhém zápase nás čeká domácí Polná, ze začátku zápasu jsme pro Polnou vyrovnaným soupeřem, ale jen do doby prvního střídání, kde rychle dostáváme tři góly a soupeř nám opět utíká. My se vracíme do problému z prvního poločasu prvního zápasu a hra se nám nedaří. V zápase se nám podaří dát jen čtyři góly a to je málo při chybách v rozehře, které soupeř trestá.

Starší část naší mladší přípravky svedla se svými soupeři z Polné a Žďáry tři poločasy, v nichž bohužel příliš nepředvedla. Týmu se nedařily ani individuální, ani týmové akce. Zaostávali jsme v obraně, kdy jsme nedokázali správně pohlídat naše protihráče, a řada chyb pramenila ze špatného provedení rozehrávky od brankáře. Musím však tým pochválit za druhý poločas proti Žďáru, kde kluci ukázali, že to v sobě mají, předváděli bojovný výkon, ale i hezké fotbalové akce. Doufám, že v dalších zápasech navážeme právě na tento poločas