Dorost – 23. kolo krajského přeboru: Velká Bíteš - Telč 3:1 (2:1)

I "OŠKLIVÁ" VÝHRA SE POČÍTÁ

Proti soupeři z chvostu tabulky zapsal dorost výhru, jednoduché to ale nebylo...

Zápasy proti papírově slabším soupeřům nám tradičně dělají potíže. Jako trenéři si s tím lámeme hlavu, ale na to proč tomu tak je jsme zatím bohužel nepřišli. Výjimkou nebyl ani nedělní zápas. Telč sice v zápasech krajského přeboru nedostává žádné velké příděly, bodů ale zatím nasbírala pomálu. 
V úvodu utkání jsme měli tři velké šance, nedokázali jsme je ale proměnit, a tak místo stavu 3:0 brzy na ukazateli skóre svítilo nepříjemných 0:1. Důvodem byla zbytečná ztráta míče před vlastním pokutovým územím, kterou potrestal nejlepší útočník soupeře, který proti nám skóroval i v podzimním utkání. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Po rychle rozehraném autovém vhazování se míč dostal k Musilovi a ten skóroval střelou po zemi. Trablům ale nebyl konec. Po zbytečném zákroku v pokutovém území dostali hosté výhodu pokutového kopu. Jejich kanonýr však tentokrát zaváhal resp. skvělý zákrok si připsal náš brankář Klíma, který vystihl směr jeho střely. A platilo obehrané nedáš - dostaneš. Po akci z pravého křídla se sražený centr dostal k Maškovi a ten protrhl jarní střeleckou smůlu. 
Po rozmluvě v kabině jsme do druhého poločasu vstoupili s cílem zápas brzy rozhodnout. To se nepodařilo, protože naše mnohdy slibně rozjeté akce končily s železnou pravidelností před šestnáctkou soupeře a ke střelám z větší vzdálenosti jsme se neodhodlali. Jediná chyba nás tak stále mohla stát plný bodový zisk. Postupem času se těžiště hry takřka stoprocentně přeneslo na polovinu soupeře. Po prostřídání a přeskupení řad došlo k faulu na ze zálohy do útoku vysunutého Bureše a všichni věřili, že konečně přijde třetí uklidňující branka. Jenže jindy spolehlivý exekutor Hvězda tentokrát zaváhal a nepovedenou střelou nechal vyniknout hostujícího brankáře. Své selhání však nakonec odčinil, když krásným míčem připravil pozici pro hlavičkujícího Jaška a ten dvě minuty před koncem konečně pojistil naše vítězství 3:1. V tabulce krajského přeboru tak aktuálně figurujeme na 4. místě.