Muži B - 19. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Šebkovice 4:2 (2:0)

KRALOVAL POKORNÝ

Benfika je na jaře doma stále stoprocentní, tentokrát s přehledem porazila Šebkovice 4:2

Benfika do zápasu vstoupila s viditelnou touhou oplatit soupeři vysokou podzimní porážku 5:1 a prvních dvacet minut jasně diktovala tempo hry. Odměnou jí byly dvě vstřelené branky. Hostům dělal problémy nestárnoucí, stále ještě velmi pohyblivý a rychlý J. Pokorný, byť by datum narození uvedené v jeho občanském průkazu mohlo svědčit spíše o opaku. 
Už v 10.min. se velmi snadno protáhl mezi oběma stopery Šebkovic a otevřel skóre - 1:0. Druhou branku potom naši vytěžili ve 21.min. ze zdánlivě ztracené situace na pravé straně hřiště, kterou však po centru přetavil v druhý gól důrazný Ondrák - 2:0. 
Pokud chtěli hosté po změně stran s výsledkem něco udělat, potřebovali rychle skórovat. A to se jim podařilo. Z trestného kopu se krásně trefil Pánek - 2:1. K vyrovnání to však nevedlo a naši naopak své vedení zanedlouho opět navýšili. Předcházela tomu trochu sporná situace u postranní čáry, při které hosté reklamovali faul. Ten se však nepískal, Ondrák rychle rozehrál autové vhazování, míč se dostal k Pokornému a ten nezaváhal - 3:1. Hosty branka rozhodila natolik, že za další dvě minuty chybovali znovu a Muž zápasu Pokorný zavřšil hattrick - 4:1. Zápas se poté už jen dohrával a příležitost mohli dostat všichni hráči z lavičky. Kosmetická úprava skóre pět minut před koncem po akci hostů vedené středem hřiště už Benfice radost z dalšího domácího vítězství vzít nemohla - 4:2. 

Sestava našich: Fiala - Shlaban, Svoboda, Pelikán, Loup Pat., Dvořák (76. Mejzlík), Ráboň, Pokorný (83. Švanda O.), Smejkal (56. Švanda M.), Ondrák, Šimončič (76. Horák)