Muži B - 10. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Železava 10:1 (6:1)

ČEPOVALI DESITKU

V rámci hraného desátého kola k nám zavítal soupeř se Želetavy a nikoho ani ve snu nemohlo napadnout, že právě číslo deset bude v tomto utkání hrát tak důležitou roli.

Report z utkání nám zaslal trenér Lukáš Midrla

"Úvod utkání ihned ukázal, že mu nebudou moc dominovat defenzívy, ale spíše ofenzívy, kdy se nejprve do dvou slibných šancí dostal hostující Simandl a poté i domácí hráči. Změna skóre na sebe tak nenechala dlouho čekat a již v 6. minutě se po brance Srby skóre měnilo, za dalších pět minut přímo z rohového kopu zvýšil naše vedení Šimončič a otevřel si svoji gólovou střelnici v tvrzi Vlkovská. V 18. minutě se navíc trefil Jan Pokorný a z hosty to vypadalo zle - 3:0. Ten samý hráč dostal míč za Tománka i o šest minut později - 4:0. Další dvě branky jsme si schovali do koncovky prvního poločasu, kdy se trefil Šimončič a hattrick v utkání dokonal Jan Pokorný - 6:0. Čestný úspěch hostů zaznamenal téměř se závěrečným hvizdem konce poločasu v utkání velice agilní Simandl a tak se odcházelo do kabin tenisovým výsledkem a ukončeným prvním setem v poměru 6:1 pro naše barvy.

Druhá půlka pokračovala ve stejném duchu jako půle první, hosté po individuálních akcí Simandla se občas dostávali do ohrožení naší svatyně, kterou hájil Klíma, avšak již bez jakékoliv změny ve skóre. Po hodině hry se z hattricku radoval Šimončič, který navýšil naše vedení na 7:1. To mu ovšem nestačilo a v rozmezí 77. a 84. minuty přidal další dvě trefy - 9:1. Konečný výsledek utkání v poměru 10:1 pro naše barvy uzavřel střídající Mahel, který míč doklepával z malého vápna za záda hostujícího Tománka. Sakumprdum 10:1, 5 gólů Šimončič a 3 branky Jan Pokorný.

Výhra našich barev byla naprosto zasloužená, za vítězstvím jsme si šli od úvodních minut a ač hosté nejvíce zlobili Simandlem, skóre se měnilo jen na naší straně. Musíme kluky za odvedený výkon pochválit, jelikož takový výsledek se na fotbalových hřištích nerodí každý týden, avšak hráči ve své aktivitě po celé utkání nepolevovali a proto výsledné skóre skončilo jak skončilo. Nicméně utkání se Želetavou je již za námi a v týdnu se již budeme připravovat na další zápas, ve kterém v sobotu od 14.30 hod. přivítáme tým z Jemnicka Jak se říkává v jednom přísloví "po hodech přichází půst" a my toto přísloví nebudeme chtít v sobotu za každou cenu naplnit."