Muži B - 7. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Luka nad Jihlavou 2:2 (0:1)

DOMA OPĚT NEROZHODNĚ

Benfika doma získala opět bod za remízu 2:2. Info ze zápasu nám poskytl trenér Lukáš Midrla.

V rámci dalšího kola I.A třídy jsme v domácí tvrzi přivítali nováčka souteže z Luk and jihlavou, který neměl dobrý vstup do soutěže, avšak dvě výhry z posledních dvou zápasů ho katapultovaly ke středu tabulky. My jsme do utkání vstupovali s bodovým exportem z Herálce, kde jsme po přesvědčivém výkonu plně bodovali a dovezli si první body zvenku.
Vstup do zápasu a vlastně celý první poločas byl z naší strany velice špatný, chyběla nám fotbalovost a v první řadě pochyb i chuť, bez čehož se fotbal hrát prostě nedá. V soubojích jsme byli pozdě a lacinými ztrátami míče jsme hostům dávali šanci, aby mohli tempo hry diktovat oni. V 22. minutě hosté naši pasivitu trestali. Po ztrátě míče na polovině hřiště si Luka v poli vyměnili míč a nákopem na branku Pelána udeřili. Míč vypadl Pelánovi z ruky a pro nabíhajícího Miteva již nebyl problém svůj tým dostat do vedení - 0:1. 
Hosté v průběhu prvního poločasu několikrát naši svatyni ohrozili hlavně ze standardních situací, avšak skóre se již do poločasu nezměnilo, ačkoliv závěr první půlky již patřil našim barvám – nejprve na centrovaný míč ideálně nedoskočil zcela volný Srba a střele Pokorného chyběla větší razance.
Vstup do druhé půlky byl z naší strany diametrálně rozlišný oproti té první. Měli jsme chuť s výsledkem něco udělat, bylo nás plné hřiště a za tuto aktivitu jsme byly odměněni vyrovnáním v 58. minutě Svobodou - 1:1. V aktivitě jsme pokračovali i nadále a o deset minut později jsme skóre dokázali otočit, kdy se střelecky prosadil agilní Šimončič, který střelu uklidil do branky Luk - 2:1. Možností na zvýšení skóre jsme měli hned několik, avšak pokusy Šimončiče, Srby, Dvořáka, Pokorného a dalších našich hráčů bohužel za zády hostujícího brankáře neskončily, a tak přišla pro naše barvy osudová 83. minuta. K rohovému kopu se postavil dřívější náš spoluhráč Urbánek, který míč poslal přímo z rohu až za záda Pelána a upravil tak konečné skóre dnešního utkání na 2:2.

Bohužel se jedná o naše druhé zaváhání na domácí půdě v řadě, kdy jsme slibně se pro nás rozehrané utkání nedokázali dovést do vítězného konce a stálo nás to opět ztrátu bodů. Příští utkání odehrajeme v neděli od 15:30 hod. na půdě dalšího nováčka soutěže z Borů, který byl až do posledního kola bodově stoprocentní. V utkání ale hlavně dojde k ,,bratrovražednému” souboji bratrů Pokorných, náš kapitán Jiří Glušča je odchovancem zdejšího fotbalu a brousí si tak střeleckou mušku na Martina, který hájí branku domácích.