Dorost – 20. kolo krajského přeboru: Radešínská Svratka - Velká Bíteš 0:2 (0:0) a dohrávka 18. kola Okříšky - Velká Bíteš 2:1 (1:0)

SÉRIE VENKOVNÍCH ZÁPASŮ JE TADY

Dorost aktuálně čelí sérii tří zápasů na hřištích soupeřů v řadě a ve všech případech se jedná o náročné soupeře. V prvních dvou zápasech se vedl se střídavým úspěchem

Radešínská Svratka - Velká Bíteš 0:2 (0:0), branky našich: Musil, Mateja
Zápasy v Radešínské Svratce nejsou nikdy jednoduché kvůli bouřlivé kulise, která je doprovází a také proto, že se oba týmy v této kategorii potkávají pravidelně již několik let. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Domácí sice začali aktivně, ale naši kluci jejich snahu poměrně snadno mírnili a sami se dostávali do slušných příležitostí. Z jedné i skórovali, zvednutý praporek domácího asistenta rozhodčího laika však jejich radost zhatil. Prý půlmetrový ofsajd... Největší nebezpečí od domácích hrozilo ze vzduchu, měli v poli výškovou převahu. Naštěstí ale žádný z jejich stoperem pěkně kopaných centrů adresáta nenašel. 
Úvod druhé půle nám vyšel. Po pohotově rozehraném volném kopu nakrátko se domácí nestačili zformovat a Mateja měl dostatek času vystřelit. Míč sice skončil na tyči, ale odrazil se k Musilovi a ten v 55. min. otevřel skóre - 0:1. Domácí se poté úporně snažili o vyrovnání, stále však naráželi na naši dobře fungující defenzivu. Jednou reklamovali penaltu, podle mého názoru se však jednalo o běžný souboj o míč a rozhodčí byl stejného názoru. Poté nám nebyla uznána druhá branka, opět kvůli údajnému ofsajdu, což nešlo z lavičky posoudit. Situace však působila poněkud komicky, protože rozhodčí branku nejprve uznal a následně ji po nátlaku domácí lavičky zase odvolal :-)
Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v 86. min., kdy se do míče opřel Mateja a jeho skákavá střela překvapila domácího brankáře - 0:2. Pokud mám hodnotit celé utkání, tři body jsme získali zaslouženě.
Sestava: Klíma - Hvězda, Václavík, Karmazín P. - Karmazín L. (78. Škoda), Rozmahel, Jašek, Mateja, Malý (85. Ševců) - Mašek, Musil

Okříšky/Stařeč - Velká Bíteš 2:1 (1:0), branka našich: Mateja
Podobný zápas jako předtím v RS jsme odehráli i v Okříškách, tentokrát bohužel ne se šťastným koncem. Nutno uznat, že domácí tým byl o něco lepší než předchozí soupeř a navíc nám prvních třicet zápasu přiliš nevyšlo. Okříšky toho využily ke vstřelení úvodní branky, kterou zaznamenal jejich kapitán ze správně nařízeného pokutového kopu - 1:0. S postupem času se nám však podařilo dostat do hry a ve druhé časti prvního poločasu jsme převzali iniciativu. Minimálně šance Maška a střela Hvězdy doslova volaly po góly, ale do kabin jsme bohužel odcházeli s jednobrankovým mankem.
Po změně stran jsme upravili sestavu a věřili v obrátku skóre. Náš výkon ale nebyl soustředěný a spíš nás rozptytovaly čím dál častější nesmyslné rozmíšky s hlavním rozhodčím, byť některé jeho verdikty nebyly vydařené a zápas se mu nepovedl. To nás však neomlouvá, my bychom se měli zaměřit na kvalitu naší hry. Podruhé jsme inkasovali ze standardní situace, při jejíž rozehrávce míč sice zdaleka nebyl tam kde měl být (i přes reklamaci trenérů z lavičky), na druhou stranu bychom její rozehrání měli zvládnout lépe, i když se při gólové střele jednalo spíše o nešťastný odraz míče - 2:0. 
Dvoubrankové manko vypadalo hrozivě a jen tak tak, že jsme brzy neinkasovali ještě jednou. Snad jen silou vůle jsme však závar v našem pokutovém území přežili a v závěrečné fázi zápasu tak mohli vrhnout všechny síly do útoku. Šance jsme měli a nebylo jich málo, tentokrát nám však nebyl souzen ani bod za remízu. Dosáhli jsme pouze snížení po dalekonosné střele Mateji v 89. min., který však za ni po nesmyslném gestu vůči domácím divákům zaplatil vyloučením a bude nám scházet v dalších zápasech - 2:1. A my se do nich z tohoto ne úplně povedeného vystoupení MUSÍME poučit, především v rámci předfinální fáze útočných akcí, ale neméně také ve smyslu našeho vystupování a reprezentace oddílu FC PBS VB na hřišti!
Sestava: Klíma - Hvězda, Václavík, Ševců - Malý (64. Škoda), Rozmahel, Karmazín P., Mateja, Bureš - Musil (46. Jašek), Mašek

Milan Dufek