Muži A - 11. kolo MSD D : Stará Říše - Velká Bíteš 0:1 (0:0)

ZPÁTKY NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Sérii dvou zápasů na hřištích soupeřů za sebou áčko zahájilo výhrou ve Staré Říši

Na hřišti ve Staré Říši se našim dlouhodobě daří a takřka pravidelně odsud vozí body. Výjímkou nebyl ani nedělní zápas. Trenér Marek Zúbek dal v brance znovu důvěru "druhému" z Pelánů Matyášovi a ten v našem dresu poprvé udržel v mistrovském utkání čisté konto. Pomohl mu k němu komplexní výkon celého týmu, který, ač se nevyvaroval některých zbytečných chyb, domácí střelce udržel na uzdě. 
O výsledku zápasu tak nakonec rozhodla jediná akce, která vyústila v pokutový kop. V 65. min. se svižně rozběhl stoper Šperka, a i když jeho razantní postup vpřed trenér Zúbek hlasitým pokynem pozastavil, dokázal míč posunout na svého spoluhráče Daňka, jenž ho předal zcela vlevo na Moučku. Ten prokázal svoji technickou vyspělost a dokázal se neskutečným způsobem dostat přes čtyři protihráče až téměř před branku, kde však jeho driblink utnul tvrdým zákrokem domácí kapitán Čížek. Z pohledu diváka jasná penalta. K její exekuci se postal Daněk a i když podklouzl, bezpečně proměnil - 0:1. Domácí hráči sice hned vzápětí začali reklamovat její špatné provedení, nicméně možné spravedlnosti se ani u jednoho z rozhodčích nedovolali. Pravdu tak zná zřejmě jen náš střelec... :-)
Domácí celek tak musel posledních dvacet minut více otevřít hru a snažit se o vyrovnání. Přes enormní snahu se mu kýženou branku vstřelit nepodařilo a naši hráči tak utkání dovedli do úspěšného konce. Po výhrách ve Speřicích, Břeclavi a Velkém Meziříčí si tak letos připsali už čtvrtou venkovní výhru. V tabulce po 11. kolech jim proto po zásluze patří velmi pěkné 7. místo s minimálním odstupem na čtyři další mužstva. 

Branka: 65. Daněk (p.)
Rozhodčí: Sivera
ŽK: 3:3
Diváci: 150
Sestava našich: Pelán Matyáš - Šperka, Bartoš, Loup, Merdita (59. Sznapka), Mrňa, Krula (46. Macek), Novotný (84. Pokorný Mich.), Daněk, Kamenský (79. Zúbek), Kozel (59. Moučka)