Muži B - 20. kolo I.A třídy, skupiny B : Velký Beranov - Velká Bíteš B 0:5 (0:2) a dohrávka 18. kola Budišov-Nárameč - Velká Bíteš B 3:0 (1:0)

JEDNOU ANO, PODRUHÉ NE

Benfika minulý týden venku jednou uspěla a jednou to nedopadlo nejlíp. Referáty nám zaslal L. Midrla...

První bodový import a hned za tři body = výhra ve Velkém Beranově 5:0              

V rámci 20. kola jsme zajížděli na půdu sestupem ohroženého Velkého Beranova, kde jsme chtěli navázat na naše předchozí dvě domácí výhry, které nás katapultovaly na dostřel klidnému středu tabulky. Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi míč na kopačkách, kombinovali a dobrým přechodem do ofenzívy jsme domácím dělali problémy. Ti se na dostřel naší branky moc nedostávali, avšak z čeho po celý zápas hrozili, byly nakopávané balóny na nabíhající hráče za naši obranu. Naštěstí po celý zápas žádnou ze svých šancí neproměnili skrz nepřesné zakončení nebo díky skvělému zákroku Pelána v naší brance. Po necelé půlhodině hry jsme se dočkali branky, kdy brankovou příležitost proměnil Pokorný - 0:1. Těsně před koncem poločasu navýšil naše vedení na 2:0 agilní Šimončič, a tak jsme do kabin odcházeli se zaslouženým vedením.
V úvodu druhého poločasu jsme v aktivitě nepřestávali a snažili si naše vedení pěknou kombinační hrou nejen pohlídat, ale i navýšit. Oběma střelcům z prvního poločasu střelný prach i ve druhé půlce nezvlhnul, a tak dvěma slepenými góly bylo po hodině hry takřka po zápase. Závěrečnou gólovou tečku v podobě ,,rukavice“ do domácí svatyně přidal přízemní střelou k tyči z hranice velkého vápna Ráboň.
Výhra 5:0 v náš prospěch byla naprosto zasloužená, díky čemuž jsme konečně poprvé v sezóně mohli z hřiště soupeře dovést všechny body.


V Budišově bez bodů = prohra 0:3

V rámci dohrávky 18. kola, které bylo v původním termínu odloženo skrze nepříznivé počasí, jsme zajížděli do nedalekého Budišova. Na velmi dobré výkony v předešlých třech zápasech, ze kterých jsme získali maximální počet bodů, jsme chtěli navázat i ve středeční dohrávce.
Do utkání jsme však vstoupili velice špatně, a ačkoliv jsme drželi více míč na kopačkách, naše aktivita ve hře byla velmi slabá. Zde bych citoval kolegu Jardu Boráka z FŠ Třebíč: "Naše hra v mikro a makro prostoru nebyla po celý první poločas vůbec dobrá". K tomu se přidala i pasivita hry našich pivotů a tak jediný způsob jak ohrozit branku domácích, byly nakopávané balóny, které čtyři domácí věže v defenzívě v pohodě odvracely. Trest tak přišel ve 28. minutě, kdy se domácí tým gólově prosadil a šel do vedení - 1:0.
Do druhé půlky došlo v našich řadách ke dvěma personálním změnám, přeskupením v postech v sestavě a změně ve stylu organizace hry, díky čemuž jsme do druhé půlky vstoupili tak, jak jsme se fotbalově prezentovali v jarní části sezóny. Výstavba hry byla ve větší kvalitě než v prvním poločase, zvýšila se aktivita v přechodu do ofenzivy nejen v záložní řadě, ale i v útoku, kdy střídající Jašek  neustálým pohybem dělal domácí obraně velké problémy. Tempo hry bylo z naší strany stupňováno, avšak bez většího gólového ohrožení domácí svatyně. V 75. minutě byl na hranici velkého vápna nevybíravě zastaven Šimončič, avšak píšťalka sudího zůstala k údivu všech němá a za následné protesty uviděli jak sám faulovaný, tak i na lavičce lodivod Midrla po žluté kartě. V následující minutě domácí tým přidal druhou branku, když rychlý protiútok zakončil na malém vápně Dušovský - 2:0. Po druhém zásahu do naší sítě naše snaha a aktivita nepřestávala, avšak domácí defenzíva už nás do většího ohrožení moc nepouštěla. A tak poslední tečku v zápase přidal Budišov v poslední minutě z pokutového kopu, jenž po faulu Hvězdy dal výsledku konečné skóre - 3:0.
Z předvedené hry v první půlce je třeba se poučit, avšak celé utkání je nutné hodit co nejdříve za hlavu. V dalším zápase, kdy doma hostíme tým z Herálce, je třeba navázat na aktivitu a kombinaci z druhé půle. Stejně tak na týmový výkon, který nás na jaře prezentoval a díky čemuž jsme doma ještě body neztratili.

BENFIKA DO TOHO!