Muži A - 9. kolo MSD D: Velké Meziříčí - Velká Bíteš 1:2 (0:1)

VÝHRA V DERBY

V ostře sledovaném derby zápase áčko porazilo rivala z Velkého Meziříčí, který se po sestupu z MSFL v divizi trápí a je na posledním místě tabulky.

Za slušného počasí přinesl zajímavý zápas dvou tradičních rivalů tři branky. V prvním poločase se stav na ukazateli skóre dlouho neměnil, nedlouho před přestávkou však přece jen přišla jeho první úprava. Vše trochu paradoxně začalo velmi nadějným trestným kopem domácích v 39. min., který však zůstal nevyužit a na který navázal protiútok našich. Ten se sám o sobě brankou neskončil, avšak po rozehraném autovém vhazování vypálil z dálky Sznapka, domácí brankář Lancman hrubě chyboval, míč mu vypadl a Novotný rychle přispěchal s dorážkou – 0:1.
Po změně stran obě strany pokračovaly ve snaze dopomoci si k lepšímu konečnému výsledku. Úsilí domácích vygradovalo čtvrthodinu před koncem, kdy se po ideální kolmé přihrávce mezi stopery dostal do samostatného úniku Štourač a střelou podél pravé nohy brankáře Pelána srovnal skóre – 1:1. Zápas tak směřoval k remízovému výsledku, který však odmítl dvě minuty před koncem Merdita, jenž zužitkoval předchozí přihrávku Mrni až z vlastní poloviny hřiště pěknou střelou k levé tyči domácí branky – 1:2. Všechny tři body tak směřují do našeho města.

Trenér našich Marek Zúbek: "Z Velkého Meziříčí vezeme velmi cenné vítězství. Věděli jsme, že i když je soupeř na konci tabulky, tak zápas nebude jednoduchý. Průběh to potvrdil. Nedokázali jsme se kombinacemi prosazovat tak jako v předchozích zápasech. Soupeř nám nic nedaroval zadarmo a nutil nás do chyb. Prosadit jsme se dokázali až po chybě gólmana, kdy Novotný dorazil střelu Sznapky, která mu vypadla. Ve druhém poločasu se charakter hry nezměnil. Po krásné kolmé přihrávce navíc domácí vyrovnali a vše vedlo k asi spravedlivé remíze. V závěru ale náš tým využil špatnou rozehrávku domácích a po rychlé přihrávce Mrni se na soupeřově půli dostal k míči Merdita, který po navedení míče zakončil akci střelou z hranice šestnáctky. I když jsme nepředvedli optimální výkon tak si hráči zaslouží respekt za stoprocentní koncentraci během celého utkání."  

Branky: 74. Štourač - 39. Novotný, 88. Merdita
Rozhodčí: Vařacha
Diváci: 440
ŽK: 3:2
Sestava našich: Pelán M. - Šperka, Loup, Bartoš (68. Mrňa), Daněk, Merdita, Kamenský (68. Kozel), Moučka, Sznapka (59. Novotný M.), Macek (59. Krula), Novotný (59. Traxl)