Muži B - 6. kolo I.A třídy, skupiny B : Herálec - Velká Bíteš B 0:4 (0:2)

HODOVÁ VÝHRA V HERÁLCI

Benfika v Herálci uspěla a vyhrála jasně 4:0. Info k zápasu nám poskytl trenér Lukáš Midrla.

Po minulém nepříliš výsledkově povedeném utkání jsme jeli svoji chybu napravit do Herálce, kde se nám dlouhodobě nedaří. Vzhledem k tomu, že se jednalo o výlet v rámci bítešských hodů, bylo toto odhodlání o to větší.Do utkání jsme vstoupili aktivně a od první minuty velice koncentrovaně, za což jsme bylyihned v úvodu utkání odměněni vedoucí brankou. Akci rozjel ze středu hřiště Patrik Loup, který míč posunul do pravé strany na nabíhajícího Srbu. Ten ho poslal do předbrankového prostoru, kde si jej našel právě Loup a dostal naše hráče do vedení - 0:1. Domácí ve snaze utkání vyrovnat nic složitého v kombinaci nevymýšleli a po krátké narážečce směřovali nákopy míče do křídelních prostorů. Tyto prostory jsme dokázali dobře organizovanou obranou eliminovat a v případě nebezpečí v předbrankovém prostoru měl svoji svatyni dneska zamčenou na sedm západů brankář Matyáš Pelán.Před koncem první půle se do samostatného uniku téměř z poloviny hřiště dostal Srba, který postupoval sám na brankáře a podél jeho levé nohy poslal míč do branky a zvýšil naše vedení na 2:0.
Do druhé půlky domácí vstoupili odhodlání s výsledkem ještě něco udělat, hru ještě více zjednodušili a nákopy se snažili dostat do předbrankového prostoru, odkud by mohli hrozit. Stejně jako v první půlce však naše defenziva podpořená brankářem Pelánem pracovala na jedničku a tak návrat domácích zpět do zápasu se nekonal. Naše vedení jsme navýšili v 59.minutě po rohovém kopu, kde se nejprve míč dostal k Hvězdovi, který hlavou míč do branky neprotlačil, avšak ten odrazil přímo na kopačky Martina Švandy, který přízemní střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:3. Domácí tlak po našem navýšení skóre opadl, více jsme drželi míč na našich kopačkách, kombinovali a odměnou pro nás byla branka kapitána Pokorného, který po našem brejku do odkryté obrany míč doklepával v malém vápně - 0:4. Do konce utkání se skóre již nezměnilo, ačkoliv šance byly na obou stranách a tak si domů odvážíme zcela zasloužené vítezství 4:0.
Dnešní utkání bylo od všech hráčů, kteří se do utkání dostali velice kvalitně odpracováno, plnili všechny úkoly do posledního puntíku a odměnou jim za tento výkon bylo zcela zasloužené vítězství podpořené vynikajícím výkonem Matyáše Pelána. Jedinou kaňkou bylo pouze zranění Richarda Zapletala, který po faulu domácích musel již v průběhu první půle ze zápasu odstoupit.
Příští týden náš tým nastoupí v domácí tvrzi na Vlkovské proti nováčkovi z Luk nad Jihlavou, utkání se odehraje v sobotu 16.9. od 15:30 hod.