Velká Bíteš B - Měřín 1:0 (1:0)

Benfika porazila Měřín nejtěsnějším možným rozdílem

I přes řadu šancí viděli diváci v naší Tvrzi Vlkovská jen jedinou branku, která přinesla našim důležité tři body do tabulky.

Po předchozích dvou domácích bodových ztrátách za dvě remízy, jsme v rámci dalšího kola přivítali Měřín, který se krčil až na předposlední příčce tabulky. Do utkání jsme vstoupili odhodlaně sérii domácích ztrát ukončit a radovat se s plného bodového zisku. Hned ve druhé minutě byla odpískána penalta po zákroku na Pokorného, k exekuci se postavil Kozel, kterého ovšem hostující brankář vychytal. Naše aktivita neustávala a neustálým aktivním pohybem jsme byli více na míči a kombinací se dostávali do bankových příležitostí avšak neúspěšně. Změna skóre nastala v 26.minutě kdy poslal míč za obranu Loup, který našel naběhnutého Šimončiče, který si míč převzal a poslal jej k tyči, 1:0. Během prvního poločasu se mohlo měnit skóre vícekrát, avšak naše střelecká nemohoucnost a nebo včasné zásahy hostujícího brankáře držela hosty stále ve hře a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0.
I začátek druhé půlky byl v naší režii, avšak naši střelci neměli svůj den a ač se dostávali do mnoha brankových příležitostí, ne a ne navýšit skóre a přidat tak uklidňující branku, která by odpor hostů jistojistě utlumila. Hosté se do brankových příležitostí během celého zápasu moc nedostávali, naše defenzíva fungovala jako dobře namazaný stroj a tak největší hrozba byla spíše ze standardních situací či rohů než z nějakých kombinací. Z hostujícího brankáře jsme během zápasu udělali muže kola což se nám v závěru mohlo vymstít. Hosté zahrávali roh, který jsme odvrátili na velké vápno, soupeř jej ihned poslal zpět do předbrankového prostoru, avšak díky včasnému zásahu téměř z brankové čáry se míč podařilo dostat do bezpečí, následoval závěrečný hvizd sudího a výhra nejtěsnějším možným způsobem.

 

Za předvedený výkon hlavně v prvním poločase jsme si za vítězstvím šli od první minuty, kdy konečné skóre neodpovídá průběhu hry, avšak i tato těsná výhra se cení a počítá a my si tak připisujeme další tři body do tabulky. Za týden v sobotu 7.10. zajíždíme na horkou půdu do Jihlavy, kde od 15 hodin sehrajeme utkání s místním Bedřichovem.

 

Branka: 26. Šimončič
Sestava: Pelán Matyáš- Pelikán, Svoboda, Mrňa (67. Švanda O.), Švanda M.- Jakeš, Loup- Kozel, Šimončič (86. Hvězda), Zapletal (80. Dvořák)- Pokorný (67. Rozmahel)