Muži B - 15. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Bedřichov 1:0 (0:0)

KONEC DOBRÝ, NE VŠECHNO DOBRÉ

Důležitý domácí zápas Benfika zvládla a porazila Bedřichov 1:0.

Za proměnlivého počasí se obě mužstva první půlhodinu nesměle oťukávala, a tak se o zábavu starala jen hrstka alkoholem posilněných hostujících fanoušků s bubnem. Teprve v závěru první půle soupeři vystrčili růžky a především závar před brankou hostí v poslední minutě prvního poločasu doslova volal po brance. 
Po změně stran se obraz hry přece jen změnil, naši sešlápli plyn a Bedřichov zatlačili před vlastní šestnáctku. Vlastní vinou, většinou nepřesnou přihrávkou nebo jiným technickým nedostatkem, se však o své příležitosti sami připravovali. Změnu skóre tak přinesla až standardní situace, konkrétně rohový kop v 57. min. Na centrovaný míč si naběhl stoper Dvořák a přesnou hlavičkou nedal robustnímu brankáři hostů Šánovi šanci - 1:0. 
Inkasovaný gól hosty probudil a ti se začali tlačit do útoku. Pomohli jim v tom i naši hráči, kteří ubrali na agresivitě a čím dál více chybovali. Místo druhé rozhodující branky se tak až do poslední minuty museli strachovat o výsledek. Mužstvo však podržel brankář Fiala, který nejprve zneškodnil dvě stoprocentní šance hostů a svůj mimořádný výkon korunoval v 86. min, kdy Göthovi chytil pokutový kop. 
Tři velmi důležité body tak zůstávají doma, o nepovedené poslední půlhodině však Benfika bude muset přemýšlet. 

Branka: 57. Dvořák
Rozhodčí: Gregor
ŽK: 3:2
Diváci: 85
Sestava našich: Pokorný - Pelikán, Dvořák, Svoboda, Loup Pat. (62. Rozmahel), Smejkal (70. Jašek), Jakeš, Šimončič, Ondrák (70. Švanda M.), Ráboň (90. Švanda O.), Pokorný