Muži B - 17. kolo I.A třídy, skupiny B: Velká Bíteš B - HFK Třebíč 2:1 (1:1)

KOZEL STŘELCEM MÍSTO ZAHRADNÍKEM

Benfika po vyrovnaném průběhu zdolala HFK Třebíč a v tabulce zapsala důležitou výhru

Proti pátému týmu tabulky Benfika zažila snový úvod. Na rohový kop si naskočil Dvořák a na jaře už podruhé hlavou skóroval - 1:0. Bohužel, rychlé vedení našim přiliš nepomohlo a herně trochu tápali. Hosté naopak po přímočarých akcích vedených hlavně po levé straně hřiště několikrát nebezpečně zaútočili a nakonec se po půlhodině hry radovali ze zaslouženého vyrovnání. Prosadil se 47letý veterán Koníř - 1:1. 
Po změně stran se Benfika přece jen začala herně více prosazovat. Šancí sice bylo stále jako šafránu, ale zvýšená snaha domácích hráčů byla nakonec odměněna. V 66. min se sám před brankářem prosadil novic v našem dresu Kozel - 2:1. Ve zbylém čase potom diváci sledovali marnou snahu hostů o vyrovnání. Ti se sice několikrát dostali až na dostřel branky Klímy, své šance ale prováhali nebo mířili nepřesně. A protože se už neprosadili ani naši hráči, ukazatel skóre zůstal na výsledku 2:1. Další domácí výhra tak Benfiku posunula už na 19 bodů a 10. místo tabulky. 

Sestava: Klíma - Shlaban (64. Svoboda), Dvořák, Pelikán - Kozel (92. Švanda O.), Smejkal (92. Horák), Jakeš, Merdita, Šimončič - Ráboň (80. Loup T.), Pokorný (64. Švanda M.)