Muži A - 10. kolo MSD D: Velká Bíteš - Zbrojovka Brno B 1:4 (1:2)

LÍDR BYL NAD JEJICH SÍLY

Áčko se doma vedoucího mužstva tabulky nezaleklo, přesto prohrálo rozdílem tří branek...

Pod zataženou oblohou se favorizovaní hosté dostali do vedení už v 7. min. Po sérii narážeček na levé straně přišel kros do trestného území, kam si naběhl Kronus a s přehledem zakončil – 0:1. Rezerva Zbrojovky své vedení navýšil po standardní situaci ve 21. min. Míč centrovaný opět z levé strany propadl až k nohám Klusky a ten ho zblízka neměl problém doklepnout do branky – 0:2.
Jako další se prosadili domácí a rovněž ze standardní situace. Centr, do třetice z levé strany, se v 34. min. po několika odrazech dostal k Loupovi a ten jej dorazil do sítě – 1:2. Domácím vstřelený gól viditelně pomohl a usilovali o vyrovnání. Poločasový stav však zůstal 1:2.
Po změně stran Zbrojovka zapnula vyšší rychlost a během čtvrthodiny zápas rozhodla. Hodně napověděl rychlý gól hned ve 47. min., kdy se podruhé v zápase prosadil Kronus. Vše začalo rychlým autovým vhazováním Strnada ještě před střídačkami, který si narazil s autorem druhé branky Kluskou a následným centrem našel na zadní tyči trestuhodně neobsazeného spoluhráče – 1:3.
Definitivní podobu výsledku dal po necelé hodině hry střídající Kolečkář, který po další standardní situaci, tentokrát zahrané z pravé strany zkušeným Potočným opět využil zmatku před brankou Pelána a zblízka míč umístil tam kam měl – 1:4.
Zbrojovka vyhrála zaslouženě a potvrdila roli nejlepšího mužstva soutěže. Naši hráči předvedli obětavý výkon, na body to však nestačilo.

Trenér Marek Zúbek: „Nedělní utkání nám výsledkově nevyšlo, nebylo by ale na místě být zklamán. Hráči předvedli nadstandardní výkon a dává nám to předpoklad dívat se do dalšího soutěžního období s optimismem. Mí svěřenci ukázali velké odhodlání, pracovitost i hráčské umění. Bohužel se jim nedostali odměny v podobě pozitivnějšího výsledku.“

Branky: 34. Loup – 7. a 47. Kronus, 21. Kluska, 59. Kolečkář
Rozhodčí: Zelený
Diváci: 270
Bez ŽK
Sestava našich: Pelán Mat. – Šperka, Loup P., Mrňa, Bartoš (72. Kozel), Zúbek, Moučka (58. Pokorný J.), Merdita, Novotný (67. Sznapka), Krula (67. Zapletal), Daněk