Muži A - 16. kolo MSD D : Velká Bíteš - Speřice 2:0 (0:0)

ROZHODLI PO PŮLI

První jarní domácí zápas áčko zvládlo a porazilo Speřice 2:0.

Za slušného, avšak chladného počasí, nabídly oba týmy v prvním poločase na těžkém terénu divákům hodně dietní podívanou a oba brankáři se tak dost často museli protahovat, aby se alespoň takto trochu drželi v zápasovém tempu. Z úvodní pětačtyřicetiminutovky tak za zmínku stojí snad jen promáchnutí domácího Novotného ve slušné pozici na penaltě a promarněná příležitost Speřic po chybě v rozehrávce u branky VB. 
Úvod druhého poločasu však rázně smetl ze stole vše co se do té doby na hrací ploše odehrálo. Nejprve zahrozili hosté, ale křízná střela agilního Vlčka ve 48. min. mířila mimo. Potom ovšem zcela vzali otěže zápasu do svých rukou domácí. Ráz dalšího dění určila 54. min. kdy se na levé straně uvolnil Vrba a našel připraveného Macka, pro něhož nebylo problémem uklidit míč do branky - 1:0. Za sedm minut přišel opět z levé strany do vápna hostů vysoký míč a Mackova hlava byla připravena - 2:0. Tím pádem bylo i rozhodnuto o osudu utkání. Hosté totiž už na jakýkoliv zvrat neměli psychické a viditelně asi fyzické síly. Naši se tak mohou radovat z důležitých tří bodů a Adam Macek snad konečně prolomil střeleckou smůlu, která ho celou sezónu provází, protože během jednoho utkání vyrovnal svou celou podzimní střeleckou bilanci. 

Branky: 54. a 61. Macek
Rozhodčí: Mach
Diváci: 150
ŽK: 1:3
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Šperka, Loup Pav., Bartoš - Kamenský, Sznapka (80. Shlaban), Novotný, Merdita, Vrba (84. Šimončič) - Macek, Krula (90. Loup Pat.)