Víkendové preview

Benfika doma, áčko jede do Žďáru, zápas dorostu odložen

Áčko má jarní premiéru už za sebou, teď se dočká také béčko, které v sobotu doma hostí Bedřichov. Zápas dorostu s HFK Třebíč byl odložen na květen.

Muži A
Žďár nad Sázavou - Velká Bíteš B (neděle 15:00)

Okresní derby na půdě rivala ze Žďáru nad Sázavou slibuje dobrý fotbal. Do zápasu půjde jako favorit domácí výběr trenéra Pohanky, jeho svěřenci si zatím v aktuální sezoně vedou více než dobře, když jim aktuálně patří třetí místo tabulky. Žďáru se doma v letošní sezoně daří, když odsud odvezli všechny tři body pouze hráči Břeclavi po výsledku 1:2, zuby si zde vylámal i dosavadní suverén ročníku Start Brno. Úvodní jarní kolo přineslo Žďáru stejného soupeře a vítězství týmu z Lesné v poměru 3:2. V prvním vzájemném měření našeho týmu se Žďárem branku nepřinesl.

Trenér Zúbek by měl mít pravděpodobně k dispozici totožný výběr jako v utkání ve Staré Říše, karetní trest sice vypršel stoperu Loupovi, který ale teprve začal s tréninkem po zranění, které si odnesl ze zápasu v Blansku. Do tréninkového procesu se už postupně zapojuje také stoper Ivan Schlaban i čerstvá posila Miroslav Kozel. K dispozici pravděpodobně nebude ani křídelník Filip Vošmera.

Benfika
Velká Bíteš B – Bedřichov (sobota 15:00)

Do jara vstoupí naše Benfika domácím zápasem proti Bedřichovu. Soupeř, který ještě v loňském ročníku hrál krajský přebor patřil sice k favoritům celé soutěže, ale po nepovedeném patří jihlavskému týmu aktuálně 7. příčka tabulky. Podzimní měření sil dopadlo jasně pro domácí, kteří naši rezervu porazili jasně 3:0.

Benfika má za sebou nepříliš povedenou zimní přestávku, kde z pěti zápasů pouze jednou zvítězila a jednou remizovala. Přidat musí hlavně v defenzivě, kde v pěti zápasech inkasovala hned 18-krát!

Dorost
HFK Třebíč – Velká Bíteš

Utkání dorostenců bylo po domluvě obou klubů odložena na středu 24.května od 17:30.