Muži A - 24. kolo MSD D : Velká Bíteš - Velké Meziříčí 4:1 (2:1)

PŘESVĚDČIVÁ VÝHRA V DERBY

Áčko navázalo na podzimní výhru 2:1 a podruhé v sezóně porazilo v derby zápase Velké Meziříčí...

Domácí hráči byli od úvodu utkání aktivnější a vytrvale obléhali branku poměrně zaskočeného soupeře. Tlak brzy vyústil v šance a jednu z nich dokázal ve 22. min. proměnit Moučka - 1:0. Hosté zanedlouho z ničeho nic vyrovnali, pohotovou střelou k tyči vypálil Malata - 1:1. Neradovali se však dlouho, protože hned za tři minuty se podruhé v zápase trefil v neděli střelecky disponovaný Moučka - 2:1. Do poločasu nemuselo zůstat jen u tohoto úspěchu, skóre se však již nezměnilo.
Po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí byli lepší, útočnější a neustále hrozili vstřelením další branky. Hosté naopak působili i nadále ustrašeně, jejich hra byla těžkopádná a bez nápadu. Přesto až do posledních chvil drželi šanci na přijatelný výsledek, protože rozdíl ve skóre zůstával stále jednobrankový. V závěru proto více otevřeli hru a snažili se o vyrovnání. Místo kýžené branky ale přišla zasloužená odměna na druhé straně, když se v nastavení z rychlých brejků trefili nejprve střídající Macek - 3:1 a v úplně poslední minutě celého zápasu i Kozel - 4:1.
V tabulce se hráči FC PBS posunuli už na skvělé 5. místo divize D.

Branky: 22. a 30. Moučka, 90+1. Macek, 90+3. Kozel - 27. Malata
Rozhodčí: Budovič