Žáci starší - 1 a 2. kolo krajského přeboru: Velká Bíteš B - Velké Meziříčí 1:2 (1:1) a Humpolec- Velká Bíteš 4:2 (1:1)

NA ÚVOD DVĚ PROHRY

Starší žáci nevstoupili do nové sezóny příliš šťastně a po dvou odehraných kolech jim v tabulce svítí dvě prohry...

Komentáře k zápasům nás zaslal trenér Jan Vrba: 

Velká Bíteš - Velké Meziříčí 1:2 (1:1)
První, dlouho očekávané utkání doma mělo hned příchuť derby, do Bíteše přicestoval tým z Velkého Meziříčí. Soupeř měl mírnou herní převahu, ale v koncovce byli šťastnější naši hráči. Velmi urputný Kryštof Hanzelka se dostal do dvou slibných šancí a z jedné poslal náš tým do vedení. To vydrželo těsně do závěru první půle, kdy Velké Meziříčí vyrovnává z penalty na 1:1.
Začátek druhé poloviny zápasu nám úplně nevyšel a Velké Meziříčí bylo herně lepší. Odměnou mu byla rozdílová branka na 1:2. Naši borci nesložili zbraně a podařilo se i vyrovnat, jenže branka agilního Kryštofa Hanzelky nebyla pro ofsajd uznána. V závěru přišly ještě dvě slibné šance, ale skóre se již nezměnilo.

Humpolec - Velká Bíteš 4:2 (1:1)
Ve druhém utkání jsme cestovali na půdu silného Humpolce. S velmi dobře nadupanou sestavou jsme nejeli pro nic jiného než pro výhru a proč taky ne? Bohužel první obdržená branka již ve třetí minutě, i nesmělý a možná trochu bojácný výkon, to vše dohromady nás stálo zápas. Podařilo se nám sice poměrně záhy vyrovnat, ale nepřesná koncovka v první půli, kdy jsme mohli vstřelit Humpolci další dvě branky, nám moc nadějí na tři body moc nedávala. I soupeř měl spoustu šancí, ale stejně jako v prvním utkání nás držel nad vodou skvělý brankář Vojta Svoboda. Ale od toho tam Vojtu máme. Na začátku druhé půle jsme dvakrát propadli v bránění a soupeř během tří minut dvakrát trestal. Jiskřičku naděje vykřesal zatím jediný náš podzimní střelec Kryštof Hanzelka (již třetí branka v podzimní části), ale soupeř v závěru opět výsledkově odskočil na rozdíl dvou branek. Dvě utkání, dvě prohry, ale my se nevzdáváme. Do dalších utkání musíme být více aktivnější, drzejší a hráči musí věřit ve svoji kvalitu. Ono to půjde.