Starší žáci odehráli další čtyři zápasy

JARO SE PŘEKLOPILO DO DRUHÉ POLOVINY

Další zajímavé referáty nám poslal trenér Martin Brzobohatý...

Vydřená výhra na hřišti favorita
TJ Sokol Bedřichov – FC PBS Velká Bíteš 1:2 (0:2), branky našich: Hotárek, Cross

Na hřišti favorita z Bedřichova jsme začali výborně. Kluci od začátku soupeři nedali nic zadarmo. Technického protivníka předčili pohybem i nasazením a po zásluze byli odměnění vedením, když Tobík Hotárek dostal krásnou přihrávku do volného prostoru, přešel přes soupeřova obránce a prostřelil brankáře. Po čtvrthodině hry bylo ještě veseleji, Lukáš Cross si naběhl při rohovém kopu na přední tyč a z voleje nás poslal do dvoubrankového vedení. I nadále jsme předváděli aktivní hru a soupeře příliš nepouštěli k naší brance. Teprve koncem prvního poločasu nás soupeř začal přehrávat a vytvářet si šance. Naše obrana však pracovala dobře a dokázala tyto šance eliminovat.
Druhý poločas jsme začali zbytečně opatrně a nechali se soupeřem zatlačit. Po jedenácti minutách druhého poločasu soupeř snížil z přísně nařízené penalty, když předchozí obdobný zákrok na druhé straně zůstal nepotrestán. Po snížení se soupeř ještě více tlačil do útoku a my hráli v hlubokém bloku kolem našeho pokutového území. Síly sice ubývaly, ale ještě několikrát jsme se dostali do slibných situací, přičemž při nejslibnější z nich jsme bohužel netrefili prázdnou branku. Byl to tedy těsný boj až do konce a nám se podařilo hubené vítězství ubránit.

Bez gólů se vyhrát nedá
FC PBS Velká Bíteš – FK Maraton Pelhřimov 0:2 (0:2)

Do utkáni jsme vstoupili opatrně stejně jako soupeř. Postupně jsme přebírali aktivitu, ale soupeř nás po deseti minutách zchladil svou brankou z brejku, kdy situaci podcenili naši obránci. Podobná situace se opakovala o deset minut později, kdy soupeř opět z brejku zvýšil svoje vedení na 0:2. Tyto dvě branky určily celý další ráz utkání. Soupeř hrál ze zabezpečené obrany a my dobývali jeho obrannou hráz. Do konce prvního poločasu to ale byla z naší strany pouze optická převaha bez nebezpečných zakončení.
Druhý poločas jsme začali bojovně a začali se dostávat i do zakončení. Bohužel se projevila naše největší bolest, a to kvalita zpracování a následné zakončení. Soupeř dobře bránil a snažil se přecházet do rychlých protiútoků. Ty mu naštěstí nevycházely, takže my mohli pokračovat v našem tlaku. Bohužel se nám z něj nepodařilo nic zužitkovat i díky výborným zásahům soupeřova brankáře, takže tentokrát to byla prohra 0:2.

Na vítězství je třeba hrát až do konce
FC PBS Velká Bíteš - FC Chotěboř 4:5 (1:1), branky našich: Kolomazníček 3x, Fanta

Do utkání jsme vstoupili výborně, soupeře jsme aktivně napadali a nutili k chybám. Po jedné z nich jsme se ujali v šesté minutě vedení, když se poprvé prosadil Dan Kolomazníček. V naší hře jsme pokračovali i nadále a dokázali si vypracovat i další šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Soupeř se snažil překonat naše napadání dlouhými míči svoje výborné útočníky. Dlouho se nám dařilo tyto snahy eliminovat, ale těsně před koncem poločasu se soupeři podařilo po pěkné individuální akci vyrovnat. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.
Do druhého poločasu jsme vstoupili ještě lépe, než do toho prvního a už za šest minut jsme vyhrávali o dvě branky, když hattrick zkompletoval Dan Kolomazníček. Nejprve po výborném napadání soupeře a poté po pěkné akci celé naší útočné vozby. Soupeř se však záhy do utkání vrátil a střelou z hranice vápna snížil na 3:2. Hned vzápětí jsme si vzali dvoubrankové vedení zpět, když si na pěkný křížný centr Toma Ventruby naběhl Seb Fanta a nádhernou střelou se zapsal mezi střelce. Po této přestřelce se hra až do poloviny druhého poločasu uklidnila. Poté jsme začali vyklízet pozice, přestali bojovat, běhat i napadat. Soupeř toho využil a převzal iniciativu. Nás potom postihl naprostý výpadek a soupeř během osmi minut otočil zápas ve svůj prospěch. Nejprve dvakrát skóroval po individuální akci a poté dovršil obrat přesnou hlavičkou po rohovém kopu. Nám zbývalo posledních pět minut,kdy se kluci ještě snažili o vyrovnání. Šance byly, včetně závěrečného přímého kopu z hranice vápna, ale bohužel žádná se neujala. Šedesát minut výborné hry na vítězství bohužel nestačilo.

Těsná prohra v Chotěboři
FC Chotěboř - FC PBS Velká Bíteš 4:3 (2:2), branky našich: Suchomel, Hotárek, Kolomazníček

Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře. Chyběl nám pohyb i kvalita na míči. Soupeř nás přehrával a dostával se i do zakončení. Nakonec se soupeř, po naší individuální chybě, dostal do vedení. Paradoxně po této brance jsme zlepšili pohyb i napadání a za několik minut vyrovnali zásluhou Mirka Suchomela. Soupeř si ale vzápětí vzal vedení zpět, když po sérii našich chyb skóroval do prázdné branky. Ještě do poločasu se nám však podařilo vyrovnat. Tobík Hotárek využil chyby v rozehrávce soupeře a pěkným lobem přehodil brankáře. Přestože byl soupeř prakticky celý první poločas lepší, drželi jsme remízu 2:2.
Na začátku druhého poločasu jsme se soupeřem drželi krok, zlepšeným pohybem jsme ho nepouštěli do šancí a sami naopak hrozili při jejich ztrátách při rozehrávce. Toto nám ale bohužel vydrželo pouze patnáct minut, po další hrubé chybě v obraně se soupeř gólem prakticky do prázdné brány opět dostal do vedení. O pár minut bylo ještě hůř, soupeři se podařilo chytře přehodit našeho brankáře a dostal se do vedení o dvě branky. Sympatické bylo, že kluci nesložili zbraně a chtěli ještě soupeře potrápit. To se jim postupně začalo dařit, začali hrát svoji hru a z toho přicházeli i šance. Šest minut před koncem snížil Dan Kolomazníček a bylo zaděláno na drama. Posledních pět minut do toho kluci dali všechny zbytky sil a dokázali si vytvořit několik šanci, včetně těch nejvyloženějších. Ale bohužel ani Kuba Zadělák, ani Adam Brzobohatý nedokázali trefit odkrytou branku. Nakonec jsme tedy s Chotěboří opět o gól prohráli.